Veliki uspjeh policijskog karate kluba Alfa i hrvatskog karatea na Europskom prvenstvu

Europsko prvenstvo za seniore u karateu i parakarateu na kojem je nastupilo nešto manje od 500 natjecatelja iz 48 europskih zemalja održano je od 22. do 26. ožujka u Guadalajari u Španjolskoj.

Hrvatska se vraća kući s ukupno šest europskih medalja što je izuzetan uspjeh hrvatskih karatista, a ako tome pridodamo i sedam medalja s nedavno održanog Europskog prvenstva na Cipru za kadete, juniore i mlađe seniore, možemo puni optimizma gledati na sve buduće nastupe naših reprezentativaca.

Europsko zlato i europsku broncu osvojili su natjecatelji karate kluba Alfa i tako ostvarili iznimno veliki uspjeh za naš klub i za hrvatski parakarate.

• Daniela Topić, zlatna Danči, obranila je zlato Europske prvakinje! (K22),
  • Stipe Barić, osvojio je broncu sa 16 godina na svom prvom seniorskom europskom prvenstvu (K22),
  • Roko Boduljak, osvojio je 5. mjesto, ali nije puno nedostajalo da završi i u finalu (K22) i
  • Josip Šteko, također 5., veliki potencijal za sam vrh europskog i svjetskog parakaratea u kategoriji (K10).

Ovim nastupom natjecatelji karate klub Alfa su osvojili ukupno šest europskih medalja do sada.

Hrvatski karatisti su uz ove dvije medalje parakarataša osvoji još četiri medalje, i to:

• ženska ekipa u borbama, osvojila je srebrnu medalju,
  • muška ekipa u borbama, osvojila su brončanu medalju,
  • Enes Garibović, u kategoriji -84, osvojio je srebrnu medalju i
  • Anđelo Kvesić, u kategoriji  +84 , osvojio je brončanu medalju.

Na završnoj ceremoniji zatvaranja ovog prvenstva naš predsjednik saveza ujedno i glavni tajnik europskog karate saveza Davor Cipek je službeno preuzeo zastavu EKF-a kao slijedeći domaćin europskog prvenstva koje će se održati u Zadru u tehničkoj organizaciji Hrvatskog karate saveza.

Ove medalje i uspjesi naših karatista su rezultat zajedničkog rada klubova, Hrvatskog karate saveza na čelu s Davorom Cipekom i Hrvatskog parakarate saveza na čelu s Danijelom Kufnerom. U tom zajedništvu već smo se okrenuli pripremama za nadolazeće svjetsko prvenstvo koje će se održati u Budimpešti od 24. do 29. listopada ove godine.

Čestitke hrvatskoj parakarate i karate reprezentaciji na ostvarenim rezultatima i velika zahvala reprezentativcima Hrvatske na srčanom i glasnom bodrenju naših parakaratista!